Infolinka a dotazy na termíny tisku: +420 777 846 900

JAK SPRÁVNĚ PŘIPRAVIT PODKLADY

Máte-li své vizitky již připraveny v počítači, prosím držte se níže uvedeného postupu, před tím než nám vizitku zašlete či přiložíte k objednávce:

 
Adobe PDF dokument
Musí být 1:1 v měřítku, se spadem minimálně 2mm, bez komprese obrázků, obrázky převedené na CMYK.
Nejlépe zavolat pro info na tel. 777 846 900 předem.
 

ZDROJ =  Illustrator
Nejlépe uložit jako tiskové PDF. Barevny režim CMYK. Fonty jako obrysy. Lze poslat i samotné AI, nutno vykřivkovat fonty.
 

ZDROJ = Adobe Photoshop  
Rozměr musí být 1:1 při rozlišení bitmapy 300 dpi, barevný režim CMYK, barvy na spad. Sloucit vrstvy do jedné.
 

ZDROJ = Podklad v sazebním programu Indesign CS (do verze 6) n
Nutno sbalit celý set souborů vč. obrázků a fontů (pokud obsahují), pro bezpečný přenos zabalte do archivu SIT (Mac) nebo ZIP či RAR, přiložte PDF náhled. Doporučujeme poslat raději ostré tiskové PDF.
 

ZDROJ = Podklad v sazebním programu QUARK
Nutno exportovat jako tiskove PDF. Spadávka min. 2mm. Vše ve CMYK.

 

ZDROJ = Corel  

Nutno exportovat jako EPS nebo AI pro Mac. Před tím všechny fonty převedete na křivky (v Corelu slouží k tomu příkaz Ctrl+Q). Zkontrolujte, zda máte barvy nastaveny správně v barevném
                  moduly CMYK.

ZDROJ = Soubory Microsoft Office a jinéSoubory tohoto typu nemůžeme použít k tisku, dle nich vám připravíme novou předlohu.  

 

CO JE TO BARVA NA SPAD?

Pokud vaše tiskovina obsahuje barevnou plochu končící na okraji, je dobré roztáhnout ji tzv. na spad. To znamená, že rozšíříte na příslušnou stranu rozměr podkladu a plochu roztáhnete až ke kraji. Při ořezání formátu na finální rozměr se nikdy nedocílí absolutní přesnosti, proto by v případě absence spadu mohly být kolem vidět, sice velmi úzké, nicméně rušivé bílé linky.